daniela Schreiberová22. 2. 2017

Dobrý den, otec 70 let je k vám objednán na plánovanou operaci TEP kolene v červenci 2017. Při předchozích artroskop. výkonech se opakovaně objevila náchylnost k pooperační infekci. Ráda bych se zeptala, zda není v letních měsících větší riziko infekce a horšího pooperačního hojení. Také bych se chtěla zeptat, zda je u takto starého pacienta vhodné volit raději spinální anestezii než celkovou. Otec se neléčí s žádným dalším závažnějším onemocněním. Děkuji D. S.

Dobrý den, standardně dáváme všem pacientům profylaxi antibiotiky a nezaznamenáváme vyšší riziko infekčních komplikací i v letních měsících. Způsob anestezie je zcela v kompetenci anestesiologa, ten preferuje spinálni způsob. S pozdravem MUDr. M. Pastucha