Alena Kosmáková28. 6. 2020

Dobrý den. Mám dotaz týkající se operačního řešení kladívkových prstů na nohou. 1) Jak dlouhá je obvyklá doba, kdy je pacient po výkonu v PN? 2) Po operaci - je nutná chůze o fr.holích, nebo to většinou pacienti zvládají bez holí? 3) Provádí se u Vás v Hořovicích výkon ambulantně (i v případě, že by se jednalo o operaci na obou končetinách)? Pokud by povaha výkonu vyžadovala hospitalizaci, jak dlouho většinou trvá? 4) Platí výkon zdravotní pojišťovna? Děkuji, hezký den.

Operace kladívkových prstů neprovádíme již ambulantně /historicky jsem tak ale dělali/, nyní je hospitalizace 24 hodin, čekací doba na výkon je kolem 2 měsíců, PN závisí od motivace pacienta ,může být extremně různá 2-8 týdnů, nejsou nutné francouzské hole, je lepší výkon směrovat na jaro a používat otevřenou obuv. Výkon je samozřejmě plně hrazen pojištovnou. S pozdravem MUDr. M. Pastucha