Jana Brixíová21. 3. 2019

Dobrý den, mám TEP obou kolen, pravé v říjnu 2017, levé v srpnu 2018. Pravé koleno mám vbočené dovnitř s tím že lékař tvrdí, že jinak to opravit nešlo.Prý toto koleno bylo již silně zdevastované,což je podle rentgenu pravda. Doposud mám berle, chodit pouze s jednou sice jde, ale jenom chvíli. Při vstávání ze sedu kolena silně bolí. A dále mně bolí v noci. Každý den rehabilituji a to tak, že udělám 1000 kroků, 20 minut na rotopedu a hlavně cvičím předepsané cviky z nemocnice. Můj lékař tvrdí, že je vše v pořádku. Přece jenom se mi ale zdá, že rehabilitace postupuje pomalu. Prosím o Váš názor a děkuji.

Dobrý den, TEP kolene je dlouhodobý proces, dle literatury je akceptace pacienta s implantátem i 2 roky, poté je již stav ustálen, není možné takhle na dálku hodnotit zda ještě čekat nebo ne, ale pokud váš ošetřující ortoped tvrdí, že to je v pořádku, počkejte ještě. S pozdravem MUDr. M. Pastucha