Jana11. 3. 2020

Dobrý den, mám v plánu u vás rodit. Bohužel jsem silná kuřačka , teď v těhu se snažím sice kouřit co nejmíň ale i tak se musím zeptat.. je možnost po porodu v období šestinedělí nechat Mimi u sester a zajít si před nemocnici na cigaretu? Nikdo z toho asi nebude nadšený, ale pochybuji že ty kuřačky tak týden-dva vydrží ležet bez cigára. Já bych to nevydržela a proto se ptám. Vím, že mamka rodila na Mělníku, tam mají vyhrazené místo v areálu, ale já bych ráda rodila u vás. Je tedy nějaká možnost? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, vzhledem k současné epidemiologické situaci, kdy je omezen volný pohyb pacientů a je uzavřena celá nemocnice, kdy vchod je možný pouze přes třídící stany a oddělení šestinedělí je také samozřejmě uzavřeno, nejsou možnosti prakticky žádné. Z pohledu zdravotníka vás musím upozornit, že se v tomto období velmi nedoporučuje kouřit. Jedinou útěchou vám může být, že pokud nebudete mít nějaké komplikace, budete hospitalizována méně dnů než týden. S pozdravem MUDr. J. Ziková