Alena30. 1. 2019

Dobrý den. Jsem téměř 4 roky po TEP kolene a dodnes mám stálé bolesti. Následně jsem na klinice podstoupila zákroky ke zlepšení stavu (uvolňování úponů, denervace, tenotomie šlach hamstringů, náhrada pately), bohužel vše bez efektu. K reimplantaci nechtějí zatím lékaři přistoupit, protože rtg prý neukazuje na uvolnění endoprotézy. Podle Vašeho názoru - může být indikací k reimplantaci několikaletá bolest po TEP? Děkuji!

Dobrý den až 20% pacientů po náhradě kolene není úplně spokojených. I když všechno vypadá dobře, ortoped je spokojen, pacient nikoliv. Reimplantací ale stav nemusíte zlepšit, pokud není jasné, co vaše potíže způsobuje, nemůže být stanoven konkrétní terapeuticky postup. S pozdravem MUDr. M. Pastucha