Eva7. 10. 2022

Dobrý den, již tři měsíce mám závratě, bolesti hlavy, zhoršený zrak vidím jako když napsaný řádek mám nakřivo a ne rovně. Na očním mi bylo řečeno že od očí to není ža to musí být neurologické, myslela jsem že to může být od pateře ale na fyzioterapii mi řekli že krční páteř zablokovanou nemám jen spíše zatuhlé svaly na krku. Na bolest hlavy nezabírají žádné léky, zkoušela jsem panadol, nimesil, novalgin, algifen i guajacuran, už nevím kam se obrátit. Závratě mám pocit jako táhnutí k jedné straně ,netočí se okolí spíš motání jako kdybych byla opilá, pocit slabých nohou jako když nemohu došlápnout jako když se propadám nebo mi ujíždí podlaha, nevím jak přesně to popsat. Vyšetření ct a mr mozku v pořádku , na mr v popisu nějaké drobné ložisko snad prý pozánětlivé v bílé hmotě. Nevím co přesně na neurologii ale mi bylo řečeno že mr je v pořádku. Moc bych vás jako odborníka chtěla požádat o radu kam se se závratí obrátit , nebo jak si mohu pomoci, děkuji moc .

Hezký den, závratě je dobré léčit tam, kde je umějí vyšetřit - např. vestibulární poradna neurologické kliniky FN Motol či vestibulární poradna ORL kliniky tamtéž. Zdraví T.Bruthans

MUDr. Mgr. Tomáš Bruthans