Milan10. 4. 2019

Dobrý den, je mi 62 let a 29.11.2015 jsem prodělal operaci levého kolene TEP. Po roce bolestí bylo zjištěno uvolnění komponenty. 13.4.2017 byla provedena revize. Při potížích s ramenem jsem vyhledal pomoc v Kladně. Ortoped si všiml i problému s kolenem a poslal mne na scinti vyšetření, kde se potvrdilo uvolnění obou komponent. Byla provedena leukoscitigrafie - potvrzen drobný mitigovaný infekt s doporučením revizní operace. Operatér mi vysvěloval, že po tom, co mě dvakrát operoval, tělo odmítá implantát (kov) a že třetí revize by dopadla stejně. Poté by mi musel koleno odstranit a nohu sešroubovat. Mám hrůzu z takové prognózy a navíc si prý "mám sám vše zvážit a dát do poměru s množstvím užívaných analgetik a aktivitami." Slyšel jsem, že není jen jeden materiál, z kterého se TEP vyrábí. Proto prosím o radu, co mám dělat. Rád bych chodil bez bolesti a klidně se vyspal. Pokud by byla možnost reoperace i na jiném pracovišti, které byste mi mohl doporučit, byl bych vděčný.

Dobrý den, je pravdou, že každá další reimplantace ma menší i šanci na úspěch, každopádně ale lze zvážit implantaci spaceru s antibiotikem a v druhé době se pokusit o reimplantaci patrně není vyloučen infekt, řešení artrodezou, zpevnění kolene hřebem není ideální. Nemocnice Kladno je krajská nemocnice myslím, že jste na dobré adrese. S pozdravem MUDr. M. Pastucha