Kamila30. 11. 2015

Dobrý den,dcera,21 let,onemocněla crohnovou chorobou a je jí doporučeno chirurgické řešení.Poslední nález USG střeva:obraz středně aktivního fibrostenotického zánětlivého postižení terminálního ilea v délce asi do 5cm s mírnou prestenotickou dilatací.(výrazně zesílená stěna na 7-8mm).Je možné toto operovat laparoskopicky ,jak dlouhá by byla hospitalizace a jak dlouhý je u vás operační termín.Děkuji mockrát za odpověď.

Vážená paní, ano, obecně lze tento nález operovat laparoskopicky, délka hospitalizace je obvykle 3-5 dní a čekací doby jsou 1-2 měsíce. Nejvhodnější je objednat se do IBD poradny v naší nemocnici, přinést s sebou výsledky vyšetření a lékařské zprávy a konzultovat stav osobně. S pozdravem, MUDr. Vojtěch Dotlačil