Ondřej22. 8. 2022

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jsem už podruhé v měsíci hospitalizován v nemocnici s ulcerózní kolitidou (ne u Vás). Nějak se někdo nemá k tomu udělat rozbor stolice (jak mé gastro, tak nemocnice) Nemělo by to u mého typu nemoci být standardní vyšetření? Zvláště když mi při první hospitalizaci byly podávány steroidy a "širokospektrální" antibiotika? Četl jsem, že jedinci s ulcerózní kolitidou jsou například velmi náchylní na přemnožení bakterie c.diff... nebo rozbor udělat už z důvodu zjištění calprotectinu? Díky moc.

Dobrý den, v případě relapsu ulcerozní kolitidy vyžadujícího hospitalizaci by mělo být provedeno mikrobiologické vyšetření stolice včetně vyšetření přítomnosti toxinu a antigenu Clostridium difficile. S pozdravem MUDr. M. Voška