Veronika20. 7. 2020

Dobrý den. Mám mitroděložní tělísko mirena, asi 2 roky. Chtěla bych ho vytáhnout, na vlastní náklady, aniž by o tom kdokoliv věděl (manžel, můj gynekolog atd). Můj dotaz zní: Jaké mám možnosti? Dalo by se třeba zajít na ambulanci do nemocnice, veškeré úkony a péči si zaplatit sama s tím, že zprávu bych dostala do ruky a gynekologovi bych to dala sama, až uznám za vhodné? A jak by se případně pohybovala částka za péči? Opravdu mi na tom hodně moc záleží...Je to možná má jediná šance, jak počít potomka. Velice děkuji za rady a pomoc..

Dobrý den, odstranění nitroděložního tělíska je úkon na půl minuty, není zpoplatněn, a provádí ho Váš lékař, který tělísko zaváděl, důvody k odstranění nemusíte svému lékaři vysvětlovat, řešit toto za jiného lékaře není kolegiální, tudíž není nutná hospitalizace ani návštěva ambulance. S pozdravem MUDr. T. Hubová