Eliška24. 5. 2022

Dobrý den, chystám se na konci června rodit ve vaší nemocnici. První dceru jsem rodila sekcí, kvůli poloze KP. Snažila jsem jsem se kojit, ale bohužel neúspěšně. Vůbec jsem neměla mléko a jen z toho byl zánět. Přístup tehdejších sester v nemocnici, ve které jsem rodila byl strašný. Hrozily mi, že mi dceru nedají domů, měly řeči typu, že ji nejsem schopná dát najíst a pod. Skončilo to docela velkým psychickým problémem. Bojovala jsem s tím, že jsem selhala. Nebojím se porodu, bolesti ničeho, mám rodit znovu CS, ale už teď mám šílený strach a blok ohledně kojení. Ráda bych proto věděla, jaký má nemocnice přístup k matkám, které odmítnou kojit. Chci, abych si užila miminka od první chvíle a věděla, že je vše tak jak má být a neskončila, zase psychicky zcela rozložená. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, moc mi mrzí, že máte nepříjemné zkušenosti z prvního porodu. Při porodu císařským řezem se maminka seznamuje a mazlí několik minut hned ba operačním sále a po přívezení na oddělení je miminko, pokud se dobře adaptuje opět přineseno a pokračujeme v bondingu. Co se týká kojení, tak respektujeme rozhodnutí maminky a rozhodne tyto maminky neodsuzujeme. S pozdravem MUDr. M. Dokoupilová