Výlet zaměstnanců na vánoční trhy do Drážďan

2. 12. 2019

Výlet do Drážďan na vánoční trhy v adventním čase spojený s prohlídkou města si nenechalo ujít 110 zaměstnanců.

Vypraveny byly čtyři autobusy, protože zájem o výlet ze strany zaměstnanců naší nemocnice a sesterské Nemocnice Hořovice a jejich rodinných příslušníků byl obrovský. Celkový počet účastníků zájezdu byl neuvěřitelných 211 osob.

Nejstarší německý vánoční trh se letos koná již po pětisté osmdesáté páté. Drážďany jsou tento rok doslova plné adventních trhů. Navštívit jich můžete hned devět a většina z nich je jen kousek od sebe. Jedny z hlavních atrakcí vánočního trhu na starém tržišti jsou krušnohorská stupňová pyramida a vánoční drážďanská štola. Nádhernou pyramidu, která je se svojí velikostí 14,61 metrů dominantou tohoto vánočního trhu, si mohli návštěvníci prohlednout už nyní, ale oslavy gigantického pečiva se budou konat až o víkendu. Na náměstí bude nakrojena štola dlouhá 1,6 metrů a vážící 12 kilogramů. I tak však mohli návštěvníci výletu ochutnat poklady ze saských pekáren a kochat se výrobky řemeslníků z Drážďan i přilehlého okolí. Díky zimnímu počasí přišlo vhod svařené víno v tematických hrníčkách. Další zastávkou většiny návštěvníků byl pak nedaleký obchod Primark, který je známý nízkými cenami.

Každý si v Drážďanech přišel na své a zpět domů všichni odjížděli spokojeni s nákupy i zážitky, které jim výlet přinesl.