Výlet zaměstnanců na vánoční trhy do Drážďan

2. 12. 2019

Adventní výlet do Drážďan na vánoční trhy spojený s prohlídkou města si nenechalo ujít 110 zaměstnanců.

Vypraveny byly čtyři autobusy, protože výlet byl určen nejen pro zaměstnance naší nemocnice a sesterské Nemocnice Hořovice, ale i pro rodinné příslušníky. Celkový počet účastníků zájezdu byl neuvěřitelných 211 osob.

Nejstarší německý vánoční trh se letos koná již po 585. Drážďany jsou tento rok doslova plné adventních trhů. Navštívit jich můžete hned devět a většina z nich je jen kousek od sebe. Jedny z hlavních atrakcí vánočního trhu na starém tržišti jsou krušnohorská stupňová pyramida a vánoční drážďanská štola. Nádhernou pyramidu, která je svojí velikostí 14,61 metrů dominantou tohoto vánočního trhu, si mohli návštěvníci prohlednout už nyní, ale oslavy giganitckého pečiva se budou bohužel konat až tento víkend. Na náměstí bude nakrojena štola dlouhá 1,6 metrů a vážící 12 kilogramů. I tak mohli návštěvníci výletu ochutnat poklady ze saských pekáren a kochat se výrobky řemeslníků z Drážďan i přilehlého okolí. Díky zimnímu počasí přišlo vhod svařené víno v tématických hrníčkách. Další zastávkou většiny návštěvníků byl pak nedaleký obchod Primark, který je známý nízkými cenami.

Každý si v Drážďanech přišel na své a zpět domů všichni odjížděli spokojeni s nákupy i zážitky, které jim výlet přinesl.