Výlet do minulosti

18. 3. 2019

Zaměstnanci nemocnic vyrazili do Brna

Na sobotu 16.3. uspořádala Rehabilitační nemocnice Beroun pro své zaměstnance výlet do Brna. Konkrétně na výstavu TITANIC na brněnském výstavišti. Pozvala i své kolegyně a kolegy z nedaleké Nemocnice Hořovice. To, že výlet kápl do noty zaměstnancům bylo jasné hned, byl totiž zaplněný během 4 dnů. Vyrazilo se brzo ráno a díky bezproblémové cestě po D1 jsme byli na místě v předstihu. Po chvilce čekání ve frontě prošel celý 63 členný tým kolegů dveřmi a dostal se do minulosti.

Celá expozice je naprosto úchvatně zpracována od začátků stavby této jedinečné lodi, až do okamžiků její tragické nehody. A nejen to, výstava zasazuje jednotlivé milníky osudu lodi a jejích pasažérů i do světových dějin. K vidění je toho opravdu hodně. Od dobových záběrů na stavbu lodi, přes množství originálních artefaktů, které byly vytaženy ze dna oceánu, až po věrné rekonstrukce kajuty první i třetí třídy. Chvílemi si návštěvník připadá, jako kdyby na Titaniku opravdu byl. Atmosféra a život na lodi je cítit i z originálních exponátů jako je porcelán, nábytek a osobní předměty cestujících - šperky, kabelky, parfémy a oblečení. Jedním z největších zážitků je možnost dotknout se ledovce. Tato chladná zkušenost už jen dovrší představu o tragické nehodě lodi snů.

A co na to naši zaměstnanci?

„Chtěla bych poděkovat za skvělý výlet. Moc jsme si to užili. Organizace, cesta vše bylo super. Těšíme se na další nabídku výletu“ Kateřina Pechlivanová, referentka centrálního skladu Nemocnice Hořovice.

„Dobrý den, chtěla bych poděkovat, za velmi pěkný výlet na výstavu Titaniku do Brna. Organizace zájezdu byla perfektně připravena velmi pohodlným a skvěle vybaveným autobusem, vstupenky byly zajištěny předem, takže odpadlo dlouhé čekání u pokladen. Pokud bude v budoucnu naplánován další výlet, ráda se účastním.“ Vlaďka Humlová, referentka personálního oddělení Rehabilitační nemocnice Beroun.