Tři králové už i bezhotovostně

1. 2. 2023

Tříkrálová sbírka už je v Česku každoroční událost. V roce 2022 se vybralo přes 138 milionů korun, přičemž naši přátelé z Charity Beroun získali 250 tisíc korun. Letošní téma sbírky byla terénní péče o seniory na Hořovicku a Berounsku. Jak to dopadlo?

Když dorazili koledníci, do sbírky se opět zapojila i Rehabilitační nemocnice Beroun. Markéta Petříčková z Charity dokonce přišla koledovat a zpívat se svými dvěma dcerami. Do kasičky přispívali pacienti nemocnice i lékařský personál. Pokud neměli zrovna nic po kapsách, poprvé mohli využít i bezhotovostní platby přes QR kód.

Pracovníci z Charity Beroun letošní výtěžek věnují hlavně na péči o imobilní seniory. K těm vyrážejí domů, pomáhají jim s koupáním, úklidem i společností. Mnohým z nich chybí více kontaktu s okolím a rádi si popovídají.

Zkoušeli jste vy sami někdy vybírat peníze od cizích lidí? Markéta Petříčková si letošní sbírku pochvaluje hlavně proto, že po Covidu je konečně možné ji dělat osobně: „Všichni na nás byli milí. Hezký rozměr sbírky je, že se lidé opět potkávají. Byly jsme i na radnici, v katolické školce, firmách, nebo v penzionu pro seniory. Lidé chtějí přispívat, větší nebo menší částkou.

Letos to vyšlo téměř o 60 tisíc více, lidé na Berounsku a Hořovicku přispěli částkou 309 tisíc korun, což jen potvrzuje fakt, že Češi jsou každý rok štědřejší dárci. Celkový výtěžek tříkrálové sbírky je v letošním roce více než 159 500 000,-Kč.

Sbírka nadále pokračuje, pokud byste chtěli přispět, podívejte se na www.trikralovasbirka.cz