Rychlejší kontrola díky aplikaci Akeso eTriáž

3. 6. 2020

Rehabilitační nemocnice Beroun vyvinula elektronickou aplikaci Akeso eTriáž, díky které se urychlí třídění příchozích pacientů a návštěvníků nemocnice.

S ohledem na epidemiologickou situaci v ČR jsme v nedávné době přistoupili ke kontrole příchozích pacientů a ostatních návštěvníků nemocnice za účelem detekovat potencionální pacienty s nákazou COVID-19. Před vstupem musel každý příchozí vyplnit dotazník o svém aktuálním zdravotním stavu a po změření teploty byl vpuštěn do areálu nemocnice. Ve snaze zlepšit a urychlit kontrolu příchozích pacientů vyvinula nemocnice aplikaci Akeso eTriáž, která umožňuje připravit si veškeré podklady pro umožnění vstupu do areálu ještě před samotným příchodem do nemocnice.   

Akeso eTriáž je veřejně dostupná aplikace, v které návštěvník vyplní své údaje a díky QR kódu, který tím získá je jeho průchod kontrolním stanem mnohem rychlejší,“ řekla k aplikaci ředitelka nemocnice Nataša Petsini. „Aplikace rozhodně není povinná, stále bude možné vyplnit údaje na místě, ale budeme rádi, pokud aplikaci pacienti využijí, zajistí to značné urychlení při vstupu do nemocnice,“ dodala Nataša Petsini. 

Vyplněný dotazník prostřednictvím aplikace Akeso eTriáž má platnost maximálně 72 hodin od jeho vyplnění.

„Dozvěděla jsem se o této možnosti urychlení vstupu do nemocnice od kamarádky. Vzhledem k tomu, že jsem byla objednána na kontrolu, tak jsem jí hned využila. Vyplnění dotazníku bylo jednoduché a intuitivní. Za 3 minuty jsem měla QR kód. Dnes ráno jsem prošla stanem bez velkého zdržení. Načetli si kód z telefonu, doplnili mou teplotu z termokamery a mohla jsem vstoupit do areálu. Při kontrole si pak lékař tyto údaje ověřil ve svém počítači,“ popsala svoji zkušenost s aplikací paní Magdaléna M.

Odkaz na aplikaci najdete na webových stránkách nemocnice. Nebo na: http://etriaz.nemocnice-beroun.cz