Resuscitaci zvládly i malé děti

17. 6. 2019

Den bezpečí přilákal více než tisíc dětí. Nejvíce byly zastoupeny děti z berounských základních škol a školek, ale přišly děti i ze širokého okolí.

Ten kdo projížděl v pátek ráno Berounem si nemohl nevšimnout proudu dětí směřujících do kempu Na hrázi. Tady se již tradičně konal Den bezpečí, který pořádá město Beroun spolu se složkami integrovaného záchranného systému. A návštěvníci se rozhodně měli na co těšit. Bohatý program zahrnoval aktivity v jednotlivých stáncích, ukázky zásahů městské policie, policejních psovodů, hasičů a zásahu Poříčního oddělení Labe. Největší atrakcí byl přílet a odlet policejního vrtulníku. Díky společnosti BESIP si mohly větší děti vyzkoušet, jaký je čelní náraz v autě při rychlosti 30km/h a také, co vše se děje v automobilu při jeho převrácení na střechu. 

Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice zde představovaly nový ambulantní vůz a ukazovaly dětem, jak správně poskytnout první pomoc. Pokud malí návštěvníci uspěli obdrželi malý dárek. "Poskytovat první pomoc bych se sám bál. Ale zkusil jsem si to a musím říct, že to chce pořádnou sílu a výdrž"odpověděl 10 letý Petr N. z berounské základní školy. První pomoc zvládl nejen Petr, ale také mnohem mladší děti. Anička (5 let) z Králova Dvora předvedla nejen skvělou resuscitaci, kterou zvládla na jedničku s hvězdičkou, ale i to, jak by se mělo ke zraněnému přistupovat.

Nezbývá nic jiného než doufat, že to, co se u nás na stánku děti naučily, nebudou muset nikdy potřebovat. A pokud ano, tak už vědí, jak na to. 

 

 

Galerie