Prestižní ocenění pro lepší komunikaci ošetřovatelů v angličtině

28. 8. 2018

Střední zdravotnická škola Beroun získala minulý měsíc dvě prestižní ocenění za projekt Zlepšení kvality výuky ošetřovatelství v angličtině a zavedení výuky předmětu Ošetřovatelství v němčině.

Ceny uděluje Dům zahraniční spolupráce spolu s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Tento výjimečný úspěch vybojovala pro berounskou školu Mgr. Karolina Froňková, která ve spolupráci s kolektivem vyučujících celý projekt realizovala a vedla. „Tato prestižní ocenění za projekt Erasmus + - Pečeť kvality a evropskou jazykovou cenu LABEL představují pro naši školu mimořádný úspěch,“ konstatuje Mgr. Leona Machková, ředitelka SZŠ Beroun.
Konverzační příručka - Komunikace s anglicky (nově i německy a rusky) mluvícími klienty pro zdravotní sestry je využitelná nejen ve zdravotnických zařízeních. Tato publikace vznikla ve spolupráci vyučujících angličtiny a ošetřovatelství za podpory partnerské organizace školy, Rehabilitační nemocnice Beroun a stala se výukovým materiálem nejen pro studenty školy, ale slouží i zdravotním sestrám v Berouně a v Hořovicích jako praktický rádce do kapsy.
SZŠ Beroun byla jedna z prvních v České republice, která nabízí žákům studium odborného předmětu v cizích jazycích. Na školním webu www.szsberoun.cz v záložce Erasmus + se můžete seznámit s následujícími výstupy projektu, které lze také zdarma stáhnout.

Galerie