Oslavy Dne sester v Rehabilitační nemocnici Beroun završily sérii událostí zdravotnického holdingu AKESO

17. 5. 2024

Ačkoliv se Den sester koná vždy 12. května, Rehabilitační nemocnice Beroun připravila pro zástupkyně tohoto povolání oslavu až tento čtvrtek. Akce se nesla ve slavnostním duchu a vyjadřovala vděčnost za jejich neúnavnou práci.

Ředitel nemocnice Tomáš Petsinis poděkoval všem sestrám za jejich starost a péči, kterou každý den poskytují pacientům nemocnice. „Bez vaší práce a oddanosti by naše nemocnice nemohla fungovat tak, jak to dělá. Jste srdcem a duší našeho zdravotnického týmu," prohlásil ředitel Petsinis.

Jedním z mnoha překvapení byl pro všechny zúčastněné herec Tomáš Hanák, který zde několikrát podstoupil rehabilitaci a má tak k nemocnici velmi vřelý vztah. Po úvodním slově díků smekl před prací zdravotních sester klobouk a odhodil ho v dál. „Byl jsem poctivý pacient, takže mohu z vlastních zkušeností říct, že jsem vděčný za všechny sestřičky, které denně dávají své srdce do toho, co dělají,“ prohlásil Hanák. Nezapomněl se pochlubit, jak dobře se mu díky rehabilitaci chodí. „Bylo velmi milým překvapením zde opět pana Hanáka vidět a jsem ráda, že se jeho humor vůbec nezměnil. Opět bavil celé okolí,“ vzpomínala na jeho pobyt v Rehabilitačním centru sestřička Jana.

Dalším velmi oblíbeným stanovištěm byla vizážistka, která zájemkyně nalíčila a poradila, jak se mají o svoji pleť správně starat. Nejvytíženějším místem se však stala známá kartářka Hanka Zýková. Ta nedočkavým sestřičkám nabídla vhled do jejich budoucnosti.

Pro ostatní byly připraveny kreativní dílničky, kde si mohly vyrobit jarní věnečky a pryskyřicové šperky symbolizující obnovu a nové začátky, typické pro tuto roční dobu.

„Za celý kolektiv sester interních ambulancí bych chtěla moc poděkovat za velice příjemné odpoledne plné zábavy a pohody, které pro nás vedení naší nemocnice připravilo,“ napsala po akci staniční sestra Dagmar Biskupová.