Oslava mezinárodního dne sester

15. 5. 2018

Mezinárodní den sester se slaví po celém světě 12. května u příležitosti výročí narozenin Florence Nightingale, zakladatelky ošetřovatelství a průkopnice povolání zdravotní sestry. Tento významný den byl i letos připomínán v RN Beroun.

Oslava tohoto svátku se v berounské nemocnici konala s jednodenním předstihem v pátek 11. května v konferenčním sále nemocnice. Na ošetřovatelky zde čekalo nejen výborné občerstvení, ale i možnost nechat se nalíčit od profesionálních kosmetiček nebo si nechat zjistit váhu, BMI index apod. (viz foto).

„Tento svátek připomíná náročnost tohoto povolání. Není frází, že povolání sester je posláním. Jsem hluboce přesvědčena, že v drtivé většině to u našich sestřiček platí,“ konstatovala Ilona Kupková, hlavní sestra RN Beroun, která jménem ředitelky nemocnice srdečně blahopřála přítomným ošetřovatelkám. „Děkuji všem za profesionalitu, obětavost a pracovní nasazení, které často vykonáváte i v nelehkých situacích. Oceňuji nejen vaše odborné znalosti a zkušenosti, ale také tolik potřebnou empatii a elán, se kterým zvládáte své každodenní povinnosti,“ řekla na adresu svým kolegyním berounská hlavní sestra.