Nemocnice uspořádala kurz sebeobrany

3. 3. 2020

Jeden z rozšířených mýtů o sebeobraně je, že žena se muži nikdy neubrání.

A pokud ano, pak jen s dlouholetým tréninkem. Lektor a jediný Mistr Krav Maga – KAPAP v České republice Ing. Michal Janoušek s tímto souhlasí jen částečně. „Kurzem sebeobrany již prošly desítky žen a jistě by řekly, že sebeobrana je v zásadě velmi jednoduchá. Pokud se dělá chytře a správně. Vždy jde o připravenost a moment překvapení," upřesnil Michal Janoušek. 

Krav Maga je nejúčinnější sebeobranný systém na světě a právě proto jsme pro naše zaměstnance připravili jeho základní kurz. Lektor během tříhodinového výcviku seznámil na 28 kolegyň a kolegů se základní prevencí před napadením a ukázal jim, jak se chovat a reagovat při útoku. Rovněž jim stručně popsal typologii agresorů, fáze reálného napadení a jednoduché principy sebeobrany. Vše, co říkal, si ihned mohli účastníci vzájemně vyzkoušet. Potrápena byla nejen fyzička každého z nich, ale i psychika. Uvědomění si, že se s agresorem můžeme setkat kdekoliv a zároveň to, jestli jsem schopni zvládnout krizovou situaci, kde rozhodují vteřiny, bylo náročné.

A jak se kurz líbil?

„Moc děkuji za kurz sebeobrany. Bylo to zábavné a poučné. Prostě SUPER,“ reagovala sestřička kardiologie Ludmila Sládková.

 „Z kurzu jsme byly nadšené, ale velice bychom ocenily, kdyby se opakoval!“ podpořily pozitivní dojem z kurzu recepční Rehabilitačního centra Bára a Aneta.

 

Krav Maga – KAPAP

Krav Maga a KAPAP jsou 2 systémy reálného boje a oba pocházejí z Izraele. Vznikly v 50. letech 20. století a každý systém má jiného zakladatele. Krav Maga byla založena Imi Lichtenfaldem a KAPAP Havivem Galiskem. Oba systémy se zabývají bojem beze zbraně, obranou proti zbraním a k výcviku patří i střelba. Krav Maga znamená hebrejsky „boj zblízka“ a KAPAP (Krav Panim el Panim) znamená „boj tváří v tvář“.

Galerie