Navštívil nás kyperský velvyslanec

20. 2. 2018

V pátek 16. února navštívil Rehabilitační nemocnici Beroun a hořovickou nemocnici velvyslanec Kyperské republiky v České republice pan Antonis Theocharous.

Na neformální návštěvu jej pozval majitel nemocnic Ing. Sotiriose Zavalianise, který hosta seznámil s nabídkou a možnostmi zabezpečení lékařské péče, kterou obě nemocnice poskytují. Součástí návštěvy byla také prohlídka nejen nejdůležitějších oddělení berounské a hořovické nemocnice. V Hořovicích si měl možnost prohlédnout novou školku pro děti zaměstnanců nebo připravované prostory, ve kterých má od dubna fungovat Oddělení chronické resuscitační a intenzivní péče pro děti (OCHRIP). V berounské nemocnici pak měl velvyslanec možnost se během své dvouhodinové návštěvy seznámit s fungováním lůžkového oddělení Rehabilitačního centra. Zavítal také do moderního vodoléčebného úseku, v prostorách tělocvičny a také na Oddělení následné péče.

Pan velvyslanec se v rozhovoru s Ing. Zavalianisem a se členy vedení berounské nemocnice nechal informovat o výši investovaného kapitálu a o dalších plánech rozvoje nemocnice. Velvyslanec Theocharous velmi ocenil vysokou úroveň obou nemocnic a též práci českých lékařů a nelékařského zdravotnického personálu.  Vyjádřil uznání nad dosaženými výsledky a popřál nemocnicím a jejím pracovníkům další úspěchy.