Návštěva u sochařů

17. 9. 2019

Nejen naši pacienti mají návštěvy, ale i na sochařské sympozium jedna dorazila.

V pondělí 16.9., pár dnů před koncem sochařského sympozia, k nám dorazila návštěva z řad žáků Střední pedagogické školy v Berouně.

"Nebyla to z naší strany plánovaná akce s nějakým velkým cílem, ale setkání s panem Fürstem bylo velmi obohacující nejen pro mne, ale hlavně pro mé studenty. Měla jsem to štěstí a potkala jsem ho už před třemi lety. Nyní jsem chtěla zprostředkovat toto setkání i mým stávajícím studentům. Na škole učím výtvarnou výchovu a mám studenty 2. ročníku pedagogického lycea s výtvarnou specializací. Připravují se na maturitu z výtvarné výchovy, která obsahuje základní znalosti všech oborů a dějin umění. Klasické sochařství je obor, který v podmínkách školy nemají bohužel možnost vyzkoušet. Je zde pouze keramika. Proto, když jsem před pár lety objevila vaše sympozium, hned jsem vzala své studenty, aby viděli tu neuvěřitelnou práci naživo. Dostali i odborný výklad od renomovaných sochařů, což se jim jen tak nepoštěstí. Samotný areál nemocnice se skutečně stává krásným, inspirujícím prostorem a tak mě napadá myšlenka, že se sem ještě vrátíme a při příznivém počasí uděláme venkovní workshop kresby soch v pleneru" zhodnotila návštěvu paní učitelka Lucie Luxová.

Počasí se povedlo a tak si studenti mohli sochařské sympozium bez omezení prohlédnout. Nemocniční park je otevřený všem. Budeme velmi rádi, pokud se stane motivačním místem nejen pro naše pacienty, ale třeba i pro studenty. Venkovní workshop je u nás vřele vítán.

Sochařské sympozium končí již 24. září a proto pokud máte zájem, přijďte se podívat na finální práce.