Návrat našich kolegů z dovolené na ostrově Kos

2. 7. 2018

V červnu strávili zaměstnanci nemocnic v Berouně a Hořovicích dovolenou na řeckém ostrově Kos. Zdravotníci, tj. lékaři, zdravotní sestry nebo sanitáři, pobyli v Řecku celkem sedm dní. Stejně jako v předchozích letech se jednalo o zasloužilé a nejoblíbenější zdravotníky. Náklady na jejich pobyt byly plně hrazeny z prostředků provozujících společností. A jaké byly jejich dojmy?

„Z rehabilitace jsem jela já s rodinou a moje kolegyně se svým přítelem, který s námi také pracuje,“ vypraví Petra Bramborová, fyzioterapeutka v berounském Rehabilitačním centru. „Turistický průvodce uvádí, že na Kosu skoro neprší, o čemž jsme měli možnost se přesvědčit, protože trochu pršelo pouze poslední den pobytu, snad proto, aby nám nebylo líto, že už musíme domů. Ubytovaní jsme byli v hotelu Atlantis, kde nám bylo příjemně - pláž u hotelu, bazény, dobré řecké jídlo a různé animační programy pro děti i dospělé. Kvůli zdravotním problémům mojí kamarádky - kolegyně jsme se mohli přesvědčit, že i personál hotelu, včetně vedení hotelu, jsou velmi ochotní a milí lidé. Za týden jsme měli možnost zde načerpat čerstvé síly, které nám někdy v naší práci tolik chybí,“ dodává paní Bramborová.

Ostrov Kos byl vybrán jednak kvůli jeho symbolice – je to místo, kde se narodil a působil nejslavnější lékař všech dob, antický Hippokrates, ale také proto, že patří mezi nejkrásnější řecká letoviska. Hotelový komplex Atlantis, který se nalézá přímo u pláže, je usazen v udržované zahradě s exotickou flórou a palmami. Nedaleko hotelu je centrum známého letoviska Lambi, kde se nachází mnoho výborných restaurací, taveren, barů a obchůdků.

„Pobyt se mi moc líbil a s dcerou Veronikou jsme si ho užily,“ líčí své dojmy z dovolené na Kosu Ludmila Sládková, sestra berounské Interny. „Měly jsme k dispozici krásný hotel na pláži s velkou zahradou a výborným jídlem. Všeho bylo dostatek. Personál hotelu byl velmi vstřícný a milý. Počasí nám přálo a užily jsme si krásných sedm slunečných dní.  Na závěr bych ráda poděkovala zaměstnancům nemocnice a jejímu vedení, že mi tento pobyt umožnili,“ konstatuje berounská zdravotnice.

Zdravotníci z Berouna a Hořovic se mohli dále podívat do první antické nemocnice Asklepion a na další antické památky ve městě Kos, které je údajně jedno z nejkrásnějších řeckých měst. Jak svědčí i jejich fotografie (viz fotogalerie), prošli se kolem antických domů, rytířského hradu a přitom objali legendární Hippokratův platan. V zapůjčeném automobilu bylo možné projezdit celý ostrov.