Léto ve znamení elektrokol

31. 5. 2020

Během letních měsíců se na Berounsku zahájí projekt sdílených elektrokol. Rehabilitační nemocnice Beroun je jedním z 15 míst, kde jsou umístěny dobíjecí stanice.

Síť sdílených elektrokol nabízí ekologickou a levnou dopravu tam, kde je hustý automobilový provoz v ulicích či přeplněná parkoviště. Protože dopravní provoz v Berouně je již řadu let jedním z nejdiskutovanějších témat, rozhodlo se město spolu se svými partnery přetížené dopravě trochu ulehčit.

Jednu dobíjecí stanici na elektrokola najdete nově také na parkovišti Rehabilitační nemocnice Beroun. Dalších devět je rozmístěno po Berouně, tři v Králově Dvoře a v Tetíně a Hýskově disponují po jednom dobíjecím stojanu. .

Návod na využití elektrokol je jednoduchý a je umístěn na stojanu u každé dokovací/dobíjecí stanice. Využít můžete také mobilní aplikaci.

Zájemce si kolo ve vybrané stanici zapůjčí a může se vydat na cestu, přičemž prvních 15 minut jízdy je zdarma. Bude-li cesta trvat déle, platí se každá půlhodina částkou 30 Kč.

Na vybudování dobíjecí stanice v areálu naší nemocnice se místostarosta Dušan Tomčo dohodl se Sotiriosem Zavalianisem, majitelem AKESO holding, již v březnu minulého roku. „Elektrokola jsou podle průzkumů ideálním způsobem dopravy do vzdálenosti 5 km. Jsou levné a zároveň přátelské k životnímu prostředí. Již jsme obdrželi dotazy, zda se budou stanice budovat i v dalších částech Berouna. Chci upozornit, že se jedná o pilotní projekt s prvními stanicemi v katastru města. Pokud se tento nápad mezi občany ujme, bude možné sít stanic rozšířit do dalších lokalit,“ uvedl Dušan Tomčo.

Praktické informace k používání elektrokol si můžete přečíst zde.