Kvalitní péči Rehabilitačního centra ocenil i slavný diskař Imrich Bugár

26. 2. 2018

Výborná pověst Rehabilitačního centra berounské nemocnice se šíří velice rychle, o čemž nejlépe svědčí skutečně velký zájem pacientů. Mezi jeho klienty se již několikrát objevili i známí umělci a sportovci. V uplynulých dnech to byl náš slavný atlet Imrich Bugár, v 80. letech jeden z nejlepších diskařů světa.

Jen krátce připomeňme výčet jeho největších úspěchů: stříbrná medaile z Olympijských her v Moskvě v roce 1980, zlatá medaile z Mistrovství Evropy v roce 1982 a další zlatá o rok později z Mistrovství světa.  A rozhodně také stojí za zmínku, že Imrich Bugár je dodnes držitelem českého rekordu - v roce 1985 na závodech v USA poslal disk na vzdálenost 71,26 metrů a nikdo z našich diskařů zatím nehodil víc. Druhou vlnu slávy si pak užil v roce 2013, kdy se zúčastnil televizní soutěže StarDance, kde skončil se svojí taneční partnerkou na 3. místě.

„Věřte, bylo to náročnější než hod diskem, během tréninku jsem zhubnul 10 kg, byla to opravdu často dřina, a to pěkné umístění jsem rozhodně nečekal. Navíc už mne zlobilo koleno, po jehož výměně jsem v roce 2016 byl poprvé tady u vás v Berouně,“ zavzpomínal Imrich Bugár a připomněl, že snad tedy ani není třeba zdůrazňovat, když se sem letos opět vrátil, že byl v Rehabilitačním centru moc spokojený. „Všude na vás pěju chválu a každému říkám, že pokud absolvovat kvalitní rehabilitaci, v moderním krásném prostředí, tak určitě v Berouně.“