IV. ročník sochařského sympozia zahájen.

25. 7. 2019

Během včerejšího dne byl zahájen již IV. ročník sochařského sympozia.

Od dnešního dne se návštěvníci a pacienti mohou v našem parku setkat s umělci, kteří během následujících dvou měsíců budou před jejich zraky tvořit pískovcové sochy. Tématem letošního ročníku je OBJEVENÍ AMERIKY - NOVOVĚK. Organizátorem těchto tradičních sympozií je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů. „Již před čtyřmi lety jsem přijal nabídku majitele nemocnice Ing. Sotiriose Zavalianise připravit pro exteriéry a park Rehabilitační nemocnice Beroun kamenné sochy z hořického pískovce a sliveneckého mramoru prostřednictvím sympozií. A od té doby nabízíme návštěvníkům i pacientům pohled na vznikající sochy a sochařskou galerii pod širým nebem,“ vysvětluje tradici berounských sympozií Jiří Fürst. Sympozia se letos zúčastní Kamila Housová, Daniela Kartáková, Pavel Míka, Miroslav Mlynář, Jaromíra Němcová, Karolína Neprašová, Martina Niubo, Jan Novotný, Petr Záleský a Veronika Zapletalová. Letošní sochařské sympozium bude zakončeno v druhé polovině října slavnostní vernisáží, k níž bude vydán katalog s medailonky umělců a fotografiemi z průběhu sympozia.