Co s nechtěnými vánočními dárky? Vydražit!

25. 1. 2023

Kdo nedostává pod stromek něco, co se mu úplně nehodí? Jak s takovými dárky naložit? Rehabilitační nemocnice Beroun uspořádala jarmark, kde se díky těmto dárkům vybralo 5 000 Kč pro organizaci SpoluSvět.

Koncem roku 2022 uspořádala Rehabilitační nemocnice Beroun Vánoční jarmark, na kterém se podíleli zaměstnanci nemocnice. Dva týdny probíhala sbírka  nechtěných dárků, vánočních dekorací, knížek a dalších předmětů, které se následně na  jarmarku prodaly.

Součástí jarmarku byla nominace jakékoli neziskové organizace, která by si zasloužila podporu, a které byl výtěžek věnován. Zisk z Jarmarku obdržela organizace SpoluSvět, která podporuje a spojuje rodiče dětí s hendikepem na Berounsku. Tu tvoří čtyři akční mámy tzv. "speciálních" dětí, jak o sobě mluví. Lenka má dceru s farmakorezistentní epilepsií, Jitky a Andrey syn žijí s Downovým syndromem a Ladislava má dva syny s Aspergerovým syndromem. Výzvy osudu řeší všechny dámy aktivně a pořádají klub rodičů dětí s hendikepem Štěstí. V Česku totiž bolestivě chybí péče o pečující osoby. Rodiče se scházejí, aby na chvíli opustili od náročné denní rutiny a popovídali si.

Důležité je potkat se a sdílet radosti i strasti. SpoluSvět mimo setkávání pořádá pro děti i dílničky, arteterapie a muzikoterapie.

V Rehabilitační nemocnici Beroun se vybralo na jejich činnost 5.000,- Kč. Pokud chcete přispět i vy, podívejte se na spolusvet.cz.