Berounské artroskopické centrum provedlo 40 000. operaci

5. 8. 2020

Artroskopické centrum Rehabilitační nemocnice Beroun je jedním z největších center svého druhu v Česku. Vedle špičkového přístrojového a personálního vybavení je pro pacienty důležitá možnost okamžitého zahájení včasné a komplexní pooperační rehabilitace na lůžkách Rehabilitačního centra MUDr. Jana Calty.

40 000. operaci v berounském centru podstoupila paní Zlata Bíbrová z Pardubic. „Je to má pátá operace kolene. Od mládí mi koleno způsobuje problémy kvůli prodělanému zánětu. Nyní jsem opět trpěla velkými bolestmi a jsem ráda, že jsem se dostala právě do péče lékařů v Berouně. Vedle jejich naprosté profesionality oceňuji i rychlost a vstřícnost jednání místního personálu,“ řekla paní Zlata Bíbrová.

Operace proběhla bez komplikací a pacientka ještě ten den opustila naší nemocnici. Vedoucí lékař artroskopického centra MUDr. Zdeněk Kopečný k tomu řekl: „Jednodenní chirurgie je obor, který jde velmi rychle dopředu. Tento milník potvrzuje status centra jako největšího pracoviště svého druhu v Česku. Nyní je před námi dokončení nových sálů, které nám umožní nejen zvýšit kapacitu v současnosti prováděných výkonů a zkrátit tak čekací lhůty na zákrok, ale také zavést zcela nové zákroky.

Obecně lze říci, že artroskopické centrum má pacienty, kteří přicházejí s problémy v přímé souvislosti a bezprostředně po úrazech, a pacienty trpícími chronickými bolestmi a obtížemi dlouhodobě. Jako příklad nejčastějších operací je poškození zkřížených vazů kolena nebo nestabilita ramenního kloubu a mnoho dalších. Mezi výkony převažují miniinvazívní výkony a výkony kombinované, artroskopicky asistované. Menší část spektra výkonů centra tvoří otevřené výkony, jako jsou např. částečné náhrady kolenního kloubu.

Mezi nejčastěji operované diagnózy patří poranění menisků, chrupavek nosných kloubů a ruptury zkřížených vazů. Centrum se věnuje i některým druhům zlomenin. Od roku 2008 bylo zde odoperováno přes 40 000 pacientů s ortopedickými a traumatologickými problémy.

Paní Zlatě Bíbrové předaly květinu a dárkový koš hlavní sestra berounské nemocnice Ilona Kupková spolu se staniční sestrou Věrou Knápovou.
Paní Zlata Bíbrová a hlavní sestra Ilona Kupková.
Paní Zlata Bíbrová se stala naším 40 000. odoperovaným pacientem Artroskopického centra.