Zřídili jsme mobilní očkovací tým

26. 1. 2021

Proočkování obyvatel vakcínou proti COVID-19 je rozdělena do několika fází. V rámci první fáze se očkují zdravotníci a pracovníci sociálních služeb a obyvatelé domovů pro seniory. Pro tyto osoby jsme sestavili mobilní očkovací tým.

„V Rehabilitační nemocnici Beroun jsme zřídili mobilní očkovací tým složený z lékaře, zdravotní sestry a administrativní pracovnice. Tento tým dnes zahájil očkování obyvatel vakcínou proti COVID-19 v Domově V Zahradách ve Zdicích,“ popsal MUDr. František Vlček, ředitel pro procesy, kvalitu a efektivitu společnosti AKESO holding a.s.

„Dnes bylo očkováno 80 osob z domovu pro seniory ve Zdicích. Během následujících dní počítáme s proočkováním dalších 170 osob z domovů sociální péče a domovů pro seniory v berounském okrese,“ informoval MUDr. Marek Janka, lékař očkovacího týmu. „Všechny tyto osoby spadají do skupiny osob, které byly určeny jako nejohroženější, tudíž jejich očkování proti COVID-19 je prioritní. Za náš mobilní tým bych rád poděkoval personálu Domova V Zahradách za jejich skvělou spolupráci na místě, organizaci a přípravu, která nám umožnila hladký průběh celého procesu,“ doplnil lékař.

Očkovací centra pro veřejnost

Očkovací centra pro veřejnost v Rehabilitační nemocnici Beroun a v Nemocnici Hořovice budou otevřena v návaznosti na harmonogram dodávky vakcín. V tuto chvíli obě nemocnice očkují zdravotníky svých zařízení i zdravotníky okolních ambulancí, pracovníky sociálních služeb a domovů důchodců.