Vyrazili jsme s našimi zaměstnanci do Legolandu!

23. 9. 2021

Zaměstnanci našich zdravotnických zařízení vyrazili na začátku září na celodenní výlet do Legolandu v Günzbergu v Německu, aby si užili den plný zábavy a nezapomenutelných zážitků.

Zájezdu, který byl z větší části hrazen holdingem, se zúčastnilo více než 280 zaměstnanců a jejich rodinných příslušníků z Nemocnice Hořovice, Rehabilitační nemocnice Beroun a Onkologického a radiologického centra Multiscan.
Návštěvníci si mohli užít celkem 64 atrakcí v 10 tematických světech a potěšit se stavbami z více než 55 milionů LEGO kostek.

Na proběhlou akci se sešly jen pozitivní ohlasy. Jako příklad za všechny uvádíme dopis v plném znění od fyzioterapeutky z Rehabilitační nemocnice Beroun Veroniky Fojtové.

„Ráda bych vyjádřila své díky vedení nemocnice za bonusy pro zaměstnance, které jsem letos využila, a paní Lucii Liškové za skvělé nápady a energii vydanou na jejich realizaci.
O skvělé akci v Zoo Dvůr Králové jsem již psala, teď bych se ráda podělila o dojmy z Legolandu. Byl to jednodenní výlet, z kterého jsem měla trošku obavy, protože se vždy najde někdo, kdo věrohodně nastíní všechny možné problémy spojené s ranním vstáváním dětí či dlouhou cestou. Ale obavy byly zbytečné. Hlavně co se týká možného nepohodlí v autobuse či délky trasy. Autobusy byly klimatizované, pohodlné, a dokonce v případě nutnosti se dalo použít WC. Jely jsme se Sofčou autobusem s milým, trpělivým a ochotným panem řidičem, kterému prosím také vyřiďte díky. Naše průvodkyně nám cestou poskytla dostatečné informace a zajímavosti o místech, kterými jsme projížděli.
Do Legolandu jsme dojeli s mírným zpožděním, protože cestou se podařilo nasbírat minuty čekáním na sebe při dvou plánovaných zastávkách a taky byla trochu zácpa v Německu. Po vstupu do parku nás však pohltila atmosféra a začal běh po jednotlivých atrakcích s cílem absolvovat jich co nejvíc. První byla horská dráha hned vpravo za vchodem a po nadšených reakcích Sofči bylo jasné, že horské dráhy mají prioritu. Zvládly jsme všechny velké. Bylo to „bombový“, jak vykřikovala Sofča při každém dojezdu. A taky „já chci ještě“. Na to by však bylo opravdu potřeba mnohem více času a možná i zvolit jiný den než sobotu. Čekání ve frontách bylo dlouhé, i když všechny naše děti ve skupině rychle pochopily, že jiné cesty není a trpělivě to všechno zvládly. Časový pres byl výhodou i v závěru dne, kdy jsme prvně plánovali nákup v prodejně lega, ale fronta před vstupem do obchodu byla dostačující výmluvou pro děti a možná jsme i trošku ušetřili :-).
Cesta zpět byla bez problémů, mnohé děti rychle usnuly a i my dospělí podřimovali po dnu plném jásotu, nadšených výkřiků a spoustě dojmů. Byl to opravdu moc hezký den a určitě nejen já a Sofča bychom si to rády zopakovali. Ostatně Sofi se rodičů už několikrát ptala, kdy zase pojede do Legolandu :-).“