Vychází nová NÉA

29. 9. 2021

Představujeme vám další vy­dání časopisu NÉA, ve kterém přinášíme zajímavé rozhovory a novinky nejen z našich zdravotnických zařízení.

V hlavním rozho­voru nového čísla si povídáme s Terezou Krejčovou, všeobecnou interní sestrou Rehabilitační nemocnice Beroun. Tato rodačka z Berouna v naší nemocnici pracuje již od ukončení střední školy, a i když si vyzkoušela práci i v jiné nemocnici, do té berounské se vrátila a ráda tu vypomáhá i ve svém volném čase. Její životní postoj „Musím být neustále v pohybu“ vystihuje celé naše AKESO.

Doporučujeme také rozhovor s Josefem Drgáčem, který pracuje na pozici sanitáře v Multiscanu více než 11 let a nehodlá ho zatím opouštět ani v důchodovém věku, a příběh z hořovické porodnice, kde lékaři zachránili život Covid pozitivní mamince a jejímu synovi.

NÉU jsme již podruhé obohatili také o sekci Věda a vzdělávání, abychom vám mohli představit práci našich kolegů a také inspirovat ostatní. V tomto vy­dání si tak můžete přečíst o práci MUDr. Jany Djakow, lékařky Následné intenzivní péče pro děti v Nemocnici Hořovice, která se jako první Češka podílí na pokynech Evropské resuscitační rady.

Naše plány nezastavila zimní ani jarní vlna epidemie Covid-19 a ani o prázdninách jsme nezaháleli. V tomto náročném období se nám podařilo otevřít nové Diagnostické centrum v Nových Butovicích, které zajišťuje nejen komplexní péči o dětské pacienty, ale nabízí odbornosti i pro dospělé. Centrum je vybavené špičkovou zdravotnickou a laboratorní technikou. Jako jediní na českém trhu nabízíme pacientům unikátní možnost využít během vyšetření magnetickou rezonancí speciální brýle, jež pacientovi promítají během vyšetření vybrané audiovizuální programy. Jedná se o nejmodernější zařízení, které lékařům umožňuje rychle a přesně stanovit diagnózu bez nepříjemné zátěže pacientů a zbytečných časových prodlev. V NÉA si tak můžete přečíst například o prenatální diagnostice, kterou v centru provádí MUDr. Michal Polaček.

To vše a mnoho dalšího naleznete v novém vydání.

Přejeme vám příjemné čtení.