Vánoční poselství

21. 12. 2018

Když se práce stane posláním

Ať jste pacient v nemocnici nebo jen jdete navštívit své blízké, není čas jen tak sedět a přemýšlet o lidech, kteří se o všechny pacienty každý den starají. V našem kolektivu je spoustu lidí se srdcem na pravém místě, jedním z nich je zdravotní sestra z oddělení následné péče  Eliška Olšiaková. Pro Rehabilitační nemocnici Beroun pracuje mladá sestřička již 3 roky a její nadšení z práce na tak psychicky a fyzicky náročném oddělení je opravdu nakažlivé. O tom, že chce pomáhat starým lidem byla přesvědčená již od dětství, proto šla na zdravotnickou školu a následně nastoupila do naší nemocnice.

Eliška druhým rokem pořádá sbírku pro pacienty oddělení následné péče. Výzva k darování drobných předmětů (sošky, vázičky atd.) je veřejnosti sdělována pouze prostřednictvím sociální sítě Facebook a i přesto se jí vždy sejde spousta drobností, které potěší naše pacienty. „Přišlo mi strašlivě líto a bylo mi z toho smutno, že naši pacienti nemůžou být na vánoční svátky doma. Nezřídka kdy se stává, že se za nimi někdo z rodiny nezastaví a pokud ano, tak je to s velikým zpožděním. Má babička měla ve vitríně vystavené spousty takových těch „lapačů prachu“ a vzpomínám si, že o ně s láskou pečovala. Dohodla jsem se tedy s maminkou, zda-li můžu některé darovat. V tu chvíli byl první ročník výzvy na světě. Napadlo mě poprosit své známé a sešlo se dost darů pro všechny naše pacienty. Výzdobu pokojů jsem první rok dělala sama doma, ale díky sociální síti se letošní výzva dostala i do Dětského domova Beroun k paní ředitelce a ta se nám rozhodla s dětmi rovněž pomoci,“ zaníceně vypráví Eliška.

„Aktivita sestřičky mne upoutala na sociální síti.  Je to moc pěkné , že myslí na pacienty – seniory, chce jim udělat radost. To je v čase Vánoc velmi důležitá podpora. Naše nabídka vznikla spontánně. Pořídili jsme stromeček, třebaže umělý a věříme, že udělá radost seniorům i personálu, který o pacienty v nemocnici pečuje. Pomoc od nás je malá, ale od srdce. Náš DD pečuje o děti s kombinovaným postižením a s narušenými komunikačními schopnostmi, proto možnost dovážet si stravu z kuchyně Rehabilitační nemocnice Beroun je pro nás velká pomoc, za kterou jsme nemocnici neskutečně vděčni.“ reagovala na otázku, jak se o akci dětský domov dozvěděl, paní ředitelka Jana Müllerová.

„Jsem překvapená, kolik dárečků se mi tento rok sešlo a díky zájmu na sociální síti se výzva rozšířila prakticky do všech koutů České republiky. Už se těším na výzdobu pokojů a hlavně na tu radost v očích našich pacientů, ta mě naplňuje snad nejvíce,“ říká Eliška.

Krásné Vánoce a pohodové svátky všem.