„Úroveň nemocnice nemá obdoby," shodují se poslanci

6. 4. 2021

„Nezvolnili jsme, naopak přidáváme,“ říká majitel Rehabilitační nemocnice Beroun Sotirios Zavalianis.

„V našich zdravotních zařízeních AKESO holdingu i přes covidovou dobu pokračujeme v rozšiřování stavebních kapacit, obnově přístrojového vybavení a nastavování inovací, které mají za cíl neustále zvyšovat již tak vysokou úroveň péče pro naše pacienty,“ říká Sotirios Zavalianis.

Důkazem toho je i pokračující stavba Centra duševní rehabilitace v areálu berounské nemocnice, kterou dnes přijeli navštívit poslanci Marian Jurečka a Tomáš Zdechovský.

„Tímto projektem bychom chtěli ukázat, že se dá i v českých podmínkách dělat psychiatrie na vysoké úrovni. Chceme být příkladem nejen pro zbytek republiky, ale pro celou Evropu,“ prohlásil Sotirios Zavalianis.

„Dnes jsem měl možnost navštívit Rehabilitační nemocnici v Berouně a mluvit s panem majitelem Sotiriosem Zavalianisem a mohu říci, že to bylo velmi zajímavé a inspirativní setkání. Vidět na jak skvělé úrovni se dá dělat zdravotnictví, je velký vzkaz a apel pro nás politiky, abychom posunuli zdravotnictví v Čechách nejen k lepší efektivitě, ale i k lepšímu přístupu,“ popsal dnešní návštěvu nemocnice předseda KDU-ČSL Marian Jurečka. „Určitě patří obrovské poděkování všem, zdravotním sestřičkám i lékařům, které v této době pracují často nad rámec svých povinností.“

Setkání se účastnil i europoslanec Tomáš Zdechovský, který v nedávné době občasně vypomáhal na covidovém oddělení berounské nemocnice jako sanitář. „V této nemocnici vládne neskutečně dobrá atmosféra, lidé zde drží při sobě a jen díky nim je situace zvládnutelná. Tato nemocnice je důkazem toho, že zdravotnictví se dá dělat efektivně, bez evropských či krajských dotacích.“

Předpokládané dokončení výstavby Centra duševní rehabilitace se odhaduje na rok 2024.
Projekt má za cíl ukázat, že se i v českých podmínkách dá dělat psychiatrie na vysoké úrovni.
"Mohu říci, že to bylo velmi zajímavé a inspirativní setkání," řekl Marian Jurečko, předseda KDU-ČSL.