Tělocvična Rehabilitačního centra je vybavena nejmodernějšími přístroji

30. 1. 2020

A od teď budu držet dietu a cvičit! Přímo taková či velmi podobná předsevzetí si dávají lidé do nového roku nejčastěji.

Nejen tento trend vedl Rehabilitační nemocnici Beroun k rozšíření svých služeb o nutriční poradnu, kterou jsme vám představili v minulém článku. Teď se zaměříme na tu druhou část předsevzetí, a to je cvičení. I s tím umí naše nemocnice pomoci. Filip Vaněček, vedoucí fyzioterapeut tělocvičny Rehabilitačního centra MUDr. Jana Calty, nám popsal, jaké jsou v centru možnosti.

Naše tělocvična nabízí posilovací přístroje DAVID a HUR, kardiozónu - tj. běžecké pásy, crosstrenažéry, rotopedy a trenažér pro horní končetiny. Dále jsou k dispozici jednoruční činky, kladka a přístroj na shyby a kliky na bradlech, žíněnky a overbally.

Dále můžeme nabídnout Space Curl - třídimenzionální přístroj pro aktivaci hlubokého stabilizačního systému, zlepšení propriocepce dolních končetin, koordinace, vnímaní a orientace v prostoru v balančním prostředí -, který je ale možno využít výhradně po indikaci lékařem a pod vedením fyzioterapeuta.

Při první návštěvě připravíme individuální program a při dalších návštěvách už může klient cvičit na těchto přístrojích podobně jako ve fitness, bez jakéhokoliv objednávání a v libovolném čase. Tímto způsobem přístroje HUR využívají i naši zaměstnanci.

Oba druhy posilovacích přístrojů DAVID a HUR využíváme jak pro pacienty z léčebných důvodů, ale i pro "zdravé" klienty jako preventivní či fitness program. Důležité je nastavení přístrojů a potřebné zátěže, nejlépe hned při úvodní lekci. Ostatní už záleží na vůli klienta. Chodit cvičit by měl každý pravidelně, aby dosáhl kýženého úspěchu. Vždy je to o pravidelnosti a poctivosti. Optimální je cvičit 2-3x týdně včetně programu v kardiozóně.

Pro finanční představu je cena za individuální cvičení na přístrojích DAVID 3 900 Kč / 12 lekcí. Skupinové cvičení na přístrojích DAVID stojí 2 100 Kč / 10 lekcí, přístroje HUR - vstupní lekce 350 Kč, dále 1 300 Kč / 10 lekcí. A Space Curl 200 Kč / 1 lekce, masážní lehátko stojí 100 Kč / 10 min.

Tělocvična s přístroji v Rehabilitační nemocnici Beroun
Cvičící přístroje DAVID