Starostka Berouna absolvovala antigenní test v naší nemocnici

22. 12. 2020

Dnes paní RNDr. Soňa Chalupová, starostka města Beroun, absolvovala v rámci plošného testování obyvatel antigenní test na COVID-19.

Proč jste se rozhodla jít na antigenní test?

Jsem zastánce plošného testování, a to hned z několika důvodů. Čím více lidí půjde na tyto testy, tím je vyšší šance na záchyt pozitivních bezpříznakových osob. Díky tomuto testování a jeho výsledkům může klesnout to ošklivé číslo, kvůli kterému nám zakazují slavit Vánoce, jak jsme zvyklí.

Dalším důvodem je, že chci být zodpovědná vůči svému okolí, jak pracovnímu, tak hlavně i vůči celé své rodině. Minulý týden se nechal testovat starší syn s manželkou a dnes i můj mladší syn, protože chceme navštívit rodiče.

Je spousta názorů, zda má smysl test na COVID-19 absolvovat, za Vás tedy rozhodně ano?

Zcela určitě. Nechat se testovat má smysl, je to jedna z cest, jak porazit pandemii. Přimlouvám se, aby kdo může, ať se přidá, a třeba si potom užijeme i toho Ježíška.

Doporučuje se v rámci plošného testování antigenní test po přibližně 5 dnech opakovat.

Zajisté. Určitě budeme já i celá rodina test opakovat v doporučených intervalech.

Starostka města Beroun absolvovala antigenní test na COVID-19 v berounské nemocnici.