Slavnostní zakončení III. sochařského sympozia

22. 10. 2018

V sobotu 20. října proběhlo slavnostní zakončení sochařského sympozia v Rehabilitační nemocnici Beroun. Letošní tvorby se účastnilo osm sochařů, kteří svá díla stylizovali do námětu Středověké legendy.

Slavnostní zakončení proběhlo přímo v místech, kde jsou všechny sochy sympozia umístěny, a to v areálu parku berounské nemocnice. Během slunného odpoledne se na podiu vystřídali nejen samotní autoři děl, ale také majitel Rehabilitační nemocnice Beroun Ing. Sotirios Zavalianis. „Přeji návštěvníkům nemocnice, aby navštívili park a na vlastní pocit zažili relaxaci, uvolnění a léčbu duše, kterou krásné prostory nabízejí,“ říká majitel. „Z nemocničního parku se stalo místo, kde nejen získáte duševní pohodu, ale i estetické zážitky, galerii pod širým nebem,“ dodává.

Na prvním místě u odborné poroty se umístil Michal Blažek se svou sochou Nirvana, ke které získal inspiraci během své práce v Kambodži. Cenu publika si odnesl Andrej Néméth s dílem Stříbrný důl, sochou, která zobrazuje kutnohorské havíře při dobývání stříbra.

V rámci programu vystoupilo taneční uskupení Rytmus Úvaly, taneční mistryně ČR na cyklu postupových soutěží Czech Dance Masters a celé odpoledne pak návštěvníkům hrála orchestrální kapela James Band, která svými tóny doplňovala kulturní setkání všech milovníků umění.

Sympozia se účastnili sochaři: Barbora Blahutová, Andrej Neméth, Michal Blažek, Denis Anfilov, Miroslav Žáčok, Martina Chloupá, Rastislav Jacko a Anna Wernerová. Organizátorem byl jako každý rok sochař Jiří Fürst.

Účastníci sympozia
Socha Nirvana