Školení finanční gramotnosti

12. 9. 2019

Pouze 52 % lidí v Česku rozumí penězům. Jak věci správně naplánovat, udržet si ve vyšším věku životní standard, nebo se umět poprat s následky nepříjemných událostí, jako je dlouhodobá nemoc či rozvod?

To jsou otázky, které občas trápí všechny. Právě na takové otázky jsme připraveni našim zaměstnancům odpovědět.   A co víc, naučit je zacházet s financemi tak, aby se nedostali do těžké životní situace. Jak na to se dozví díky nově spuštěným kurzům finanční gramotnosti. Znalost problematiky finanční gramotnosti je v dnešní době stejně tak důležitá, jako umět číst, psát a počítat. Jsme si toho dobře vědomi a tak 11.9. proběhl v Rehabilitační nemocnici Beroun první z pěti kurzů na toto téma. Školiteli v této oblasti se nám stala společnost Partners, která tyto kurzy poskytuje již několik let. Školení finanční gramotnosti je zaměřené na získání elementárních znalostí ze světa financí a právního povědomí.

"Vím, že se jednalo o první školení a tak bylo potřeba vše jen stručně naťuknout, ale těším se, že napříštích kurzech se budeme více věnovat jednotlivým tématům. Mě konkrétně zajímá systém hypoték. Spoustu věcí znám a také podle toho postupuji, bylo proto příjemné slyšet, že moje nakládání s financemi je správné. Dále mě zaujali investice, investiční fondy a rozbor rodinného rozpočtu. Přes to bych ocenila více konkrétních příkladů a nebo přímo inviduální poradnu. Každopádně, pokud mi to práce dovolí, tak se dalšího kurzu ráda zůčastním" zhodnotila školení finanční gramotnosti staniční sestra interního oddělení Dagmar Bránecká.

Další termíny už jsou vypsány a věříme, že se setkají opět s hojnou účastí, jaká byla na tomto prvním kurzu.

 

Galerie