Rozšiřujeme artroskopickou operativu

14. 6. 2022

Na jaře letošního roku jsme otevřeli nové prostory Artroskopického centra, díky kterým jsme navýšili počet operačních sálů z původních dvou na čtyři, zvětšili jsme oddělení sterilizace a rozšířili lůžkovou kapacitu oddělení jednodenní péče.

„Artroskopické centrum berounské nemocnice bylo otevřené na podzim roku 2008 a vybudovalo si pověst nejlepšího artroskopického pracoviště v České republice. Díky týmu zkušených lékařů, moderním operačním sálům, kvalitnímu přístrojovému vybavení a i perfektnímu zázemí pro pacienty a zdravotníky jsme se stali jedním z nejvyhledávanějších pracovišť v České republice. V minulém roce jsme dokonce v našem centru oslavili 40 000. odoperovaného pacienta,“ popisuje Ing. Sotirios Zavalianis, předseda představenstva AKESO holding, do kterého Rehabilitační nemocnice Beroun patří.

„Pověst moderního pracoviště se velice rychle rozšířila a naše kapacity začaly být nedostačující. Rozšíření Artroskopického centra se tedy nabízelo. V průměru uskutečníme v centru 3 700 operací za rok a toto číslo nyní ještě vzroste. Do této doby jsme operovali 20 - 30 pacientů denně, kteří čekali na výkon průměrně 3 - 5 týdnů od indikace,“ říká as. MUDr. Zdeněk Kopečný, vedoucí lékař Artroskopického centra. „Díky novým sálům již nyní operujeme o čtvrtinu více pacientů,“ dodává.

Artroskopickému centru je k dispozici oddělení jednodenní péče

„Naše oddělení jednodenní péče slouží potřebám Artroskopického centra. Pečujeme zde o pacienty před operací a i po jejím ukončení. Lůžková kapacita se nyní rozšířila o 33 lůžek umístěných v 16 pokojích a 1 apartmánu. Všechny pokoje jsou vybaveny moderními polohovacími postelemi, sociálním zařízením, televizorem a bezplatným připojením na internet,“ popsala, co mohou pacienti na oddělení jednodenní péče očekávat, staniční sestra Renata Seidlová. Z oddělení jednodenní péče jsou pacienti do 24 hodin propouštěni do domácího ošetření, případně překládáni k rehabilitaci.

Nyní jsou v Artroskopickém centru k dispozici 4 operační sály.