Rehabilitační nemocnice Beroun pořádá třetí Sochařské sympozium

25. 7. 2018

V úterý 24. července započal v areálu nemocničního parku III. ročník sochařského sympozia. Námětem letošního sympozia jsou legendy středověku. Organizátorem sympozia je Jiří Fürst, který oslovil několik renomovaných sochařů.

„V roce 2015 jsem přijal nabídku majitele nemocnice Ing. Sotiriose Zavalianise dotvořit exteriéry a park této nemocnice kamennými sochami z hořického pískovce a sliveneckého mramoru prostřednictvím sympozií. Tak jsme nabídli návštěvníkům a uživatelům nemocnice výtvarné a estetické zážitky a galerii pod širým nebem,“ vysvětluje tradici berounských sympozií Jiří Fürst.

Sympozia se letos zúčastní Denis Anfilov, Michal Blažek, Barbora Blahutová, Rastislav Jacko, Andrej Neméth, Martina Chloupá, Anna Wernerová a Miro Žáčok. Třetí sochařské sympozium v berounské nemocnici potrvá dva měsíce a bude slavnostně zakončeno v druhé polovině října vernisáží, k níž bude vydán i katalog s medailonky umělců a hlavně fotografiemi z průběhu sympozia.