Rehabilitační nemocnice Beroun je v centru zájmu televizních produkcí

27. 10. 2022

Je to jen pár dnů, kdy v naší nemocnici proběhlo další natáčení televizního pořadu. Tentokrát si moderní prostory berounské nemocnice vybral pro svůj seriál herec a režisér Filip Renč.

Jak se Vám líbí v Rehabilitační nemocnici Beroun a jak se Vám tu natáčelo?

Rehabilitační centrum Beroun je podle mě na vysoké evropské úrovni. Pracuje tady mnoho vynikajících odborníků, doktorů a sester a je úžasné, že pan majitel Sotirios Zavalianis stále investuje peníze na jeho modernizaci a kvalitu odborné lékařské péče. Ale hlavně je to pro mě jako filmaře místo, kde jsou velice vstřícní lidé, kteří nám vyšli vstříc pro potřeby našeho natáčení, jehož jedna pasáž se týkala operace na operačním sále.

Je známo, že se na každé natáčení důkladně připravujete a jednotlivé scény konzultujete. Bylo to takto i v tomto případě? Co a s kým jste konzultoval?

Celou scénu operace na sále a jednotlivé důležité detaily jsem konzultoval především s mým odborným poradcem a vaším anesteziologem MUDr. Martinem Králem, kterému sestry říkají „Králíček“ a staniční sestrou Alenkou Zuskovou, která se k nám chovala jako vlastní máma. Oba mi moc pomohli k vytvoření věrohodnosti celé situace a vedení vaší nemocnice moc děkuji za možnost u vás točit.

Můžete něco málo prozradit o seriálu, který jste u nás natáčel?

Náš film se jmenuje Ďáblovo rogalo a je to psychologický thriller s Jiřím Schmitzerem, Igorem Barešem, Zdeňkem Venclem a mladou herečkou Natálií Řehořovou v hlavních rolích. Je to příběh jednoho výjezdu sanitky k podivnému pacientovi. Mělo by jít o sérii solitérních příběhů na hranici žánru psycho thrilleru. Příběhy na sebe nebudou navazovat ani postavami ani dějem. Co díl, to jiný příběh. Jednotlivé díly bude propojovat žánr, styl, atmosféra a psychologické řešení situací. Díly budou obsahovat i prvky černého humoru. Důležitá je i výtvarná a hudební stránka projektu. Chceme se trochu odlišit od současné masové televizní výroby v kvalitě zpracování a detailnímu promyšlení obsahu  každého dílu. Jsem detailista a doufám, že to diváci ocení. Těším se na jejich reakce.

Máte vůbec čas relaxovat?

Relaxuji nejradši u nás v lese na Jílovišti. Nedávno jsem si koupil hezké modré trailové boty, nové běžecké šponovky a nepromokavou červenou bundičku, takže musím běhat, abych tyto dary naplno využil. Ale v zimě budu chodit asi do sauny a rád si zajdu na masáž. Taky mi je dobře za volantem mého auta a když je sníh, tak na snowboardu. Určitě jsem zastáncem aktivní relaxace a pohybu a ne ležení na kanapi nebo lehátku u moře. Musíme okysličovat krev, že?

Teď je jistě hodně práce na filmu a nemusí jít tak relaxace trochu stranou?

Ano, film má několik částí. Psaní - literární příprava, hledání lokací, herců, štábových pracovníků, konzultace s odborníky, příprava natáčecího plánu, pak je samotné natáčení. No a mě teď čeká poslední a neméně náročná část výroby filmu a tou je dokončování. Musím film sestříhat, ozvučit, kolorovat ho, mixovat zvuk a vyrobit triky. Práce do konce roku je teda až až.