Profesor Pavel Kolář přednášel v Berouně o poruchách páteře

6. 11. 2021

Začátkem listopadu jsme uspořádali devátý ročník Berounského rehabilitačního dne, tradiční celostátní konference. V Hotelu Grand Litava se sešlo přes sto účastníků, nejen z řad našich zaměstnanců, ale přijeli i odborníci z celé republiky.

Hlavním tématem akce, která se měla konat již v minulém roce, ale kvůli pandemii koronaviru byla přesunuta na letošní listopad, byla funkční diagnostika a terapie vertebrogenních poruch. „Je to téma, které se týká každého rehabilitačního odborníka a vlastně i každého člověka. Jedná se o celkový pohled na člověka a souvislosti pohybového aparátu, vnitřních orgánů i psychiky,“ vysvětluje primářka Rehabilitačního centra MUDr. Milena Kolářová. Ta společně s MUDr. Ondřejem Horáčkem celý program konference organizovala. Záštitu nad akcí převzala Společnost rehabilitační a fyzikální medicíny ČLS JEP. 

Měli jsme tu čest u nás opět přivítat pana profesora Pavla Koláře, který svou přednášku věnoval vertebrogenním poruchám páteře a jejich korekcím. „Jsem rád, že se můžu účastnit berounského rehabilitačního dne již poněkolikáté. Akce má vždy velkou kvalitu a stojí za ní špičkoví odborníci. Tentokrát jsem dostal větší prostor. Doufám, že jsou všichni účastníci spokojeni a odnesli si i nějaké užitečné poznatky k diskuzi,“ popřál návštěvníkům profesor Kolář.

Akce vzbudila velký zájem mezi odborníky a její kapacita byla beznadějně naplněna. Celkový počet se nakonec vyšplhal až na 110 účastníků. „Z mého pohledu se akce jak odborně, tak atmosférou vydařila a těším se na další jubilejní desátý ročník. Děkuji samozřejmě i našemu technickému zázemí, vedení Rehabilitační nemocnice Beroun a všem, kteří nám pomáhali,“ uzavírá primářka.

Galerie