Pro děti našich zaměstnanců jsme uspořádali příměstské tábory

25. 8. 2021

Dětem zaměstnanců berounské a hořovické nemocnice jsme zpestřili prázdniny příměstskými tábory, které byly plné her a zábavy.

„Pro děti předškolního věku je v hořovické nemocnici k dispozici dětská skupina NEMO. Obdobný projekt bude v provozu v letošním roce i v Rehabilitační nemocnici Beroun. Během „velkých“ prázdnin jsme chtěli vyhovět také rodičům dětí, které jsou již ve školním věku, a tak jsme uspořádali několik turnusů příměstských táborů,“ popisuje Dana Antalová, vedoucí dětské skupiny NEMO v Nemocnici Hořovice.

„Během našeho tábora, který se nazýval Aladinova kouzelná lampa, spolu soutěžily děti rozdělené do třech týmů. Celý týden se nesl v duchu zábavy, her a nezapomenutelných zážitků, kdy si děti vyzkoušely všechny vlastnosti ústředních pohádkových postav v nejrůznějších hrách, za které sbíraly body dle úspěšnosti,“ popsala Kristýna Sedláčková, vedoucí příměstského tábora.

„Náš týdenní program jsme mimo jiné doplnili i o výlet do Zvířátkova, promítání pohádky Aladin i dostatek osobního volna na nejrůznější dětské hry. Jako památku si děti odnesly vlastnoručně vyráběná trička i neonové náramky neboli náramky přežití, které si děti samy upletly z pevné padákové šňůry,“ doplnila Barbora Hořejší, druhá z vedoucích tábora.

Příměstské tábory v Rehabilitační nemocnici Beroun zase měly vlastní mini olympiádu, děti absolvovaly návštěvu zážitkového parku Zeměráj, hledaly zkameněliny ve Svatém Janu pod Skalou a prožily nezapomenutelnou zakončovací oslavu.

„Moc děkuji za skvělý program pro děti v rámci letního příměstského tábora v naší nemocnici. Dcera byla nadšená. Při hledání trilobitů jich našla 12 a má je vystavené v pokojíčku. Moc hezká vzpomínka je i při procházení deníčku, který si každý den děti psaly. Děkujeme!“ uvedla Lucie Lišková z berounské nemocnice.