Příměstské tábory pro děti našich zaměstnanců

19. 9. 2022

Během léta jsme zorganizovali několik příměstských táborů, které se konaly v blízkém okolí nemocnic.

V Rehabilitační nemocnici Beroun se v letošním roce otevřela mateřská škola pro děti zaměstnanců, v holdingu AKESO se tak jedná již o druhou školku tohoto typu, přičemž její sesterská budova už stojí v areálu hořovické nemocnice. Školka je určena jen pro děti předškolního věku, proto pro školáky každý rok pořádáme příměstské tábory.

Abychom mohli pomoci s péčí i zaměstnancům se staršími dětmi, kteří mají často problémy s hlídáním během velkých letních prázdnin, opakovaně organizujeme příměstské tábory. Letos jsme jich pořádali pět. Tři v Nemocnici Hořovice a dva v sesterské berounské nemocnici,“ popsal Tomáš Petsinis, provozní ředitel Nemocnice Hořovice.

Moje dcera byla nadšená. Program byl pestrý a dle vyprávění se děti ani minutu nenudily. Plnily různé úkoly, byly na výletě po stopách kněžny Ludmily a zajely se podívat i na zvířátka do ZOO v Karlštejně,“ popsala zdravotní sestra Martina S. z berounské nemocnice. „Kolegové zdravotníci jim ukázali i kus naší práce tady v nemocnici, kdy si děti mohly vyzkoušet správné cvičení s fyzioterapeutem.“

V Hořovicích si děti mohly vybrat z tematických táborů: Cesta na tajuplný ostrov, Cesta kolem světa a Výprava do středověku.

Umístění dítěte na tábor v Hořovicích mi velice pomohlo. Stihla jsem syna odvést před prací i vyzvednout po pracovní době. Navíc se skvěle bavil. Určitě možnosti využiji i v příštím roce,“ popsala Alena Suchá z personálního oddělení nemocnice.

Vzhledem k velikosti centra, počtu zaměstnanců a faktu, že se naše oddělení nacházejí v areálu Pardubické nemocnice, organizované příměstské tábory nepořádáme,,“ popsala Naďa Hloušová, tisková mluvčí Onkologického a radiologického centra Multiscan. „Našim zaměstnancům však na tábory, které si sami pro děti zajistí, přispíváme finanční částkou.“