Pražské sanatorium Ondřejov doplní péči Centra duševní rehabilitace

31. 3. 2023

Spojili jsme se s Denním psychoterapeutickým sanatoriem (DPS) Ondřejov v Praze 4. Zařízení, které se specializuje na péči o pacienty s psychotickými poruchami a také o pacienty se závislostí na alkoholu, je od druhé poloviny roku 2022 součástí holdingu AKESO a doplní péči v připravovaném Centru duševní rehabilitace v Berouně.

Pod vedením primáře MUDr. Michala Rislera klade DPS Ondřejov důraz na individuální péči a lidský přístup zaměřený na konkrétního jedince. Tyto hodnoty ladí s filozofií majitele skupiny AKESO Sotiriose Zavalianise vybudovat excelentní regionální síť a zajistit komplexní péči v důstojném prostředí při využití nejmodernějších postupů a znalostí.

DPS Ondřejov vzniklo v roce 1986 z iniciativy tří odborníků zaměřených na komunitní psychoterapeutickou péči. Od roku 2010 sídlí ve vile v pražských Hodkovičkách a zaměstnává tři desítky odborníků. Jeho součástí je centrum pro komplexní léčbu psychóz, oddělení léčby závislostí, sociální oddělení nebo arteateliér. Zaměřuje se na lidi, kteří onemocněli nebo jsou ohroženi psychotickou poruchou nebo kteří trpí závislostí na alkoholu, hracích automatech či lécích. Podporuje také rodinné příslušníky psychoticky nemocných lidí. Klientům nabízí denní stacionář, skupinové terapie a podpůrné programy.

 

Galerie

Součástí Denního psychoterapeutického sanatoria Ondřejov je i arteateliér.