Podporujeme dobrou věc

16. 9. 2022

Již 6. ročník charitativního sportovního odpoledne Běh pro charitu, kde jsme byli partneři, startoval jako každý rok z berounského náměstí.

Díky startovnému a sponzorským darům se na činnost Charity Beroun vybrala částka 66 000 Kč. Tento obnos bude investován do podpory především klientů, kteří trpí různou formou demence.

„Velice mne těší podpora Charity Beroun, které se nám každoročně dostává od holdingu AKESO, do kterého patří Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice. Za naši organizaci bych chtěl za tuto podporu velmi poděkovat,“ řekl ředitel Charity Beroun Ing. Petr Horák.

Ačkoliv běhu nepřálo počasí, sešlo se nakonec více než 100 běžců. Celá odpolední akce byla věnována sportu a sportovním aktivitám, od představení malých mažoretek Berounské hvězdičky, přes Super Kruháč a Rodinný běh, po samotný start Charitativního běhu. Ten byl dlouhý 3,7 km. Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice podpořily akci nejen finanční částkou 20 000 Kč, ale i účastí našich zaměstnanců na samotném běhu.

„Účastním se každého Charitativního běhu, tak jsem letos nemohl vynechat. Bohužel počasí nepřálo a tak se mi nepodařilo překonat osobní rekord z loňského roku. Ale věřím, že ten další ročník bude pro mě lepší. Trať byla moc dobře připravená a na startu byla i skvělá atmosféra,“ pochvaloval si akci pan Petr z Rehabilitační nemocnice Beroun.