Podpořili jsme charitativní běh

25. 9. 2020

I letos jsme se zúčastnili již 4. ročníku charitativního běhu, jehož výtěžek je určen na aktivity Charity Beroun, která se zaměřuje především na podporu seniorů berounského okresu.

„Velice mne těší podpora Charity Beroun, které se nám dostává od holdingu AKESO, do kterého patří Rehabilitační nemocnice Beroun a Nemocnice Hořovice. Za naši organizaci bych chtěl za tuto podporu velmi poděkovat. Běh pro Charitu, který jsme letos pořádali již počtvrté, poslouží opět těm nejpotřebnějším. Letos tyto prostředky využijeme, vzhledem k situaci s koronavirem, především pro podporu terénní pečovatelské služby a na pomoc lidem trpícím Alzheimerovou nemocí,“ řekl ředitel Charity Beroun Petr Novák.

Ačkoliv se nesešlo letos tolik běžců jako v předchozích ročnících, bylo to velmi milé setkání, které se neslo v přátelském duchu. Celková částka, která byla v rámci akce vybrána dosáhla sumy 60 000 Kč, přičemž naše nemocnice přispěly částkou 20 000 Kč.

Běžeckých závodů se účastnili i zdravotníci z našich nemocnic. „Běžela jsem i vloni a tak jsem vůbec nepochybovala, že poběžím i letos. Když se skloubí hezké počasí a sportovní nadšenci, zaručuje to podařenou akci, navíc tato akce ještě podpoří dobrou věc. Doufám, že se dobře umístím,“ pochvalovala si paní Jana, zdravotní sestra Rehabilitační nemocnice Beroun.

Šek na částku 20 000 Kč předala Lucie Menclová, PR and Community Manager berounské nemocnice.
Účastníci běhu se před samotným závodem rozcvičili pod vedením profesionálů.
V rámci programu vystoupily i malé mažoretky Berounské hvězdičky.