Otevřeli jsme vlastní mateřskou školku, navštěvovat ji může až 48 dětí zaměstnanců

5. 4. 2022

V pondělí 4. dubna proběhlo v areálu Rehabilitační nemocnice Beroun slavnostní otevření Mateřské školky NEMO pro děti zaměstnanců berounské nemocnice. Přestřižení pásky se zúčastnili také zástupci Města Berouna v čele s paní starostkou Soňou Chalupovou, europoslanec Tomáš Zdechovský či poslanec Jan Skopeček.

Nová budova školky se nachází přímo pod nemocnicí a zaujme na první pohled svým oválným tvarem. Dětem nabízí dvě rozhlehlé herny a zahradu se spoustou herních a didaktických prvků. Kapacita zařízení je 48 dětí ve dvou třídách, ve kterých jsou rozděleny podle věku. Provoz je přizpůsoben pracovní době zaměstnanců a směnnému provozu v nemocnici. V případě potřeby je zajištěno hlídání i nad rámec běžné pracovní doby.

„Chceme pro děti zaměstnanců berounské nemocnice vytvářet prostředí, ve kterém budou spokojené,“ řekla vedoucí Mateřské školky NEMO Blanka Nedorostová. „Pravidelně pro ně připravujeme spoustu zajímavých akcí jako je návštěva divadla nebo solné jeskyně. Hodně času s nimi trávíme také venku a chodíme na přírodovědné výlety. Organizujeme také cvičení s fyzioterapeutem a jídelníček řešíme s nutričním terapeutem,“ doplnila.

Mateřská školka NEMO v Rehabilitační nemocnici Beroun je již druhým zařízením pro děti, které pro své zaměstnance provozuje holding AKESO. Stejný benefit mohou využívat také zaměstnanci Nemocnice Hořovice, kde školka funguje již od roku 2017. I v této dětské skupině pracují podle Plánu výchovy a péče s tématem „Kouzelný svět kolem nás“ a dětem připravují různorodé hry a činnosti založené na prožitkovém učení. Obě školky spolu vzájemně spolupracují a doplňují se při přípravě rozvojových programů.

„Spokojenost našich zaměstnanců je pro nás na prvním místě,“ uvedl Sotirios Zavalianis, majitel holdingu AKESO, pod který berounská nemocnice patří.  „A jsme pyšní na to, že jim dokážeme zajistit skvělé podmínky pro jejich práci a nabídnout jim širokou škálu benefitů. Ať už se jedná o péči o jejich děti, bydlení prémiové kvality nebo přístup k nejkvalitnější zdravotní péči,“ dodal.

Berounská nemocnice, otevřená v roce 1929, prošla od své privatizace v roce 2007 naprosto zásadní proměnou. Její restrukturalizace, revitalizace a investice v řádu několik set milionů korun přinesly jejím pacientům i zaměstnancům špičkově vybavené prostředí ve spojení s tím nejdůležitějším – kvalitní a odbornou péčí s lidským a vstřícným přístupem.

„Stejně tak jako je pro nás důležitá kvalita péče o pacienty, neméně důležitá je péče o naše vlastní zaměstnance. Proto se neustále snažíme připravit jim takové zázemí, aby rádi pracovali v našich zařízeních a pomohli nám tak měnit budoucnost českého zdravotnictví a zlepšovat životní úroveň nejen v regionech, kde máme naše zdravotnická zařízení,“ doplnil Sotirios Zavalianis.

Holding AKESO nyní buduje několik nových projektů. Nezastavila jej ani pandemie koronaviru, během které bylo otevřeno nové Diagnostické centrum Nemocnice Hořovice v Praze zaměřující se spektrem svých služeb především na péči o maminky a děti. V areálu berounské nemocnice pak roste nové Centrum duševní rehabilitace. V Hořovicích je ve výstavbě nový pavilon, který bude v běžných dobách poskytovat standardní zdravotní péči s nadstavbovou možností rychlé přeměny na infekční pracoviště pro potřeby Středočeského kraje a Prahy.