Oddělení následné péče v novém hávu

21. 2. 2019

Zrekonstruované oddělení vítá nové pacienty

Oddělení následné péče naší nemocnice se hrdě chlubí svým novým, zrekonstruovaným vzhledem. Investici ve výši 45 milionů nejen do samotné rekonstrukce, ale i přístrojového dovybavení a tělocvičny s rehabilitačním zázemím, poznají pacienti na první pohled. Oddělení následné péče disponuje jednolůžkovými až čtyřlůžkovými pokoji vybavenými moderním nábytkem, samostatnou koupelnou a i klimatizací. Došlo k doplnění přístrojů například infusní pumpy, lineární dávkovače, přenosný ultrasonograf, nové ekg přístroje a mnohé další. Ve výbavě pracoviště jsme na špičce v oboru. Současně se snažíme rozšiřovat nabídku služeb a vyžití pacientů. Máme k dispozici psychologickou a logopedickou pomoc, dochází k nám zdravotnice provozující canis terapii a intenzivně probíhá ergoterapie. Díky kvalifikované nutriční terapeutce vylepšujeme výživovou stránku našich klientů s možností individuální nadstandardní stravy. Snažíme se poskytnout všestrannou péči, díky níž se nám daří u zhruba dvou třetin našich nemocných zlepšit jejich zdravotní stav natolik, že se mohou vrátit do domácí či komunitní sociální péče. Někdy ovšem za cenu jistých omezení, úpravy léčby, využití kompenzačních pomůcek či za přispění okolí.

S čím se však potýkáme, jako většina nemocnic, je nedostatek kvalifikovaného personálu. „Dnešní mladí lidé mají jiné priority, než měla naše generace. Řekl bych, že zájem o medicínu je všeobecně menší, než by bylo zapotřebí a i úcta veřejnosti k tomuto povolání se vytrácí. Odráží se to i v malém zájmu mladých, začínajících lékařů o internu a geriatrii. Je zde příliš práce, psychicky náročné prostředí, práce o víkendech, noční služby atd. Ovšem na druhé straně mohu říci, že na našem oddělení pracují výborné kolegyně lékařky, skvělé zdravotní sestřičky a ochotný pomocný personál. Na chodu celého oddělení je znát týmová spolupráce.“ doplňuje primář oddělení následné péče MUDr. Miloš Stoilov.