Oddělení klinické biochemie a hematologie se představuje

9. 2. 2022

Pokračujeme v seriálu seznámení s našimi odděleními. Jako další bychom vám rádi představili oddělení klinické biochemie a hematologie, které najdete hned v první budově naší nemocnice s označením G.

Oddělení klinické biochemie a hematologie (neboli OKBH) provádí základní i speciální vyšetření biologického materiálu. Toto oddělení pracuje nepřetržitě na rutinních i specializovaných biochemických a hematologických výkonech. V roce 2020 jsme přijali přes 39 000 žádanek na laboratorní vyšetření a odebrali přibližně 120 litrů vzorků na biochemická vyšetření. A víte, za jak dlouho zjistíme například vaši krevní skupinu? Víme ji do 20 minut. Veškeré výsledky vyšetření poté zasíláme pacientům i elektronicky.

Spektrum vyšetření v naší laboratoři

• základní biochemická vyšetření běžně získávaných biologických materiálů (krev, moč, punktát)
  • specializovaná hematologická, koagulační a isoserologická vyšetření krve
  • biochemická vyšetření (stanovení hormonů, nádorových markerů, lékových koncentrací a dalších vyšetření v různých biologických materiálech)
  • konzultační a konziliární služby v oblasti klinické biochemie a klinické hematologie
  • související logistické služby spojené s laboratorním vyšetřováním (výdej speciálního odběrového a pomocného materiálu, transport materiálu včetně svozu materiálu ze spádové oblasti, sběrné místo pro jiné laboratoře)

Podívejte se jak vypadají laboratorní přístroje, pomocí kterých všechna vyšetření provádíme!