Očkovací centrum v Hořovicích bude otevřeno už jen pro děti

11. 8. 2021

Od 1. 9. budou v očkovacím centru Nemocnice Hořovice podávány jen vakcíny pro věkovou skupinu 12 – 15 let.

„V Nemocnici Hořovice budeme tento týden naposledy podávat první dávky vakcín osobám 15+ a zároveň doočkujeme všechny, kteří jsou objednaní do našeho centra k podání druhých dávek,“ popisuje ředitel nemocnice MUDr. Michal Průša. „Nadále však pokračujeme v očkování dětí, které jsou ve věkové skupině 12 – 15 let (včetně). Očkování těchto dětí bude probíhat v prvním patře hlavní budovy ve vyhrazených termínech. V Nemocnici Hořovice jsme podali první dávky vakcín proti COVID-19 v lednu letošního roku, od té doby se nám podařilo plně oočkovat 22 309 obyvatel (tj. 44 618 podaných dávek).“

Ostatní zájemci se mohou nadále nechat očkovat proti COVID-19 v Rehabilitační nemocnici Beroun, kde je velkokapacitní očkovací centrum.

„V očkovacím centru v Rehabilitační nemocnici Beroun pokračujeme v očkování jak dospělých, tak dětí 12+. Zájemci o očkování se budou nadále objednávat prostřednictvím Centrálního rezervačního systému a samozřejmě, pokud nebude z jakéhokoliv důvodu možné dokončit očkování v Nemocnici Hořovice, bude druhá dávka podána v RNB. V takovém případě nás kontaktujte na e-mailové adrese ockovani@nember.cz a administrativní pracovnice se s vámi spojí,“ dodala MUDr. Romana Zajacová, vedoucí lékařka očkovacího centra berounské nemocnice.